Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Bilgisayar Bakım

Turgutlu Bilgisayar

Bilgisayar Bakım

Bilgisayarların performans kaybını önlemenin en verimli yöntemi periyodik bakım yapmaktır.Gün geçtikçe bilgisayarlar ilk günkü performansını kaybetmeye başlarlar. Bunun işletim sistemiyle olduğu kadar donanımla da ilgisi vardır.

Bilgisayarınıza giren tozlar bile bilgisayarın çalışmasını etkileyebilir hatta bozabilir niteliktedir.

Olası sorunların önüne geçmek için yapılması gereken düzenli olarak periyodik bakım yaptırmaktır.

Bilgisayar bakımı denince akla gelmesi gereken iki başlık vardır. Bunlardan birincisi yazılım, ikincisiyse donanım bakımıdır. Yazılım bakımında Windows’ta kullanılmayan programların kaldırılmasından CD / DVD yazıcılar gibi cihazların firmware güncellemesine kadar birçok konu bulunmaktadır.

Fiziksel bakımdaysa bilgisayarınızdaki tozların temizlenmesinden fanların yağlanmasına kadar, bilgisayarın sessiz ve performansından ödün vermeden çalışmasına devam edebilmesi için gereken birçok işlem yapılmaktadır.

Yazılım bakımı, bilgisayarda zamanla unutulan veya hiç farkında varmadığınız, arka planda çalışan programların silinmesi ve donanıma uygun yazılım ayarlarının yapılmasıdır.
Bilgisayara yapılabilecek yazılım bakımını kendi içerisinde iki ana başlık altında ele almak gerekiyor. Birincisi işletim sisteminin ve sabit diskin bakımı, ikincisiyse firmware ve BIOS güncellemeleridir.

BİLGİLER
tarafından 18 Nisan 2015 - 13:26 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 2.157 views kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
Yorum yapın
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
:
Üye Girişi
Kullanıcı Adı
:
Şifre
:
Şifremi Unuttum?
MANISA'da 5 Günlük Hava Tahmini
Duyurular
Turgutlu Bilgisayar

Turgu..

tüm yazıları için tıklayın...

Turgu..

tüm yazıları için tıklayın...
Turgutlu Notebook, Turgutlu Servis, Turgutlu Servisi, Turgutlu Laptop, Turgutlu Tamiri, Turgutlu Laptop Tamiri,Turgutlu Notebook Servis, Turgutlu Yedek Parça, Turgutlu Notebook tamiri, Turgutlu Notebook servisi, Turgutlu laptop servisi, Turgutlu laptop tamiri

Noteb..

tüm yazıları için tıklayın...
Son Yorumlar